לונגבורד - Longboard

מה זה לונגבורד?

לונגבורד הוא סוג של סקייטבורד, לרוב הוא ארוך יותר מסקייבורד רגיל ובעל מגוון רחב יותר של צורת קרשים. לונגבורד נוטה להיות הרבה יותר מהיר מסקייטבורד / קרוזרים בגלל צורת הגלגלים ורכות שלהם, צורת הקרש ואירודינמיקה שלו (כן זה משפיע).

לונגבורד בדרך כלל משמש לקרוזינג ברכבי העיר או בטיילת, נסיעה בירידות חדות (דאון היל Downhill). ניתן לעשות תרגילי פריסטייל על לונגבורד או לרקוד על הקרש תוך כדי נסיעה.

האם אתם מתקשים לבחור את הלונגבורד המתאים לך? מרגישים אבודים בג’ונגל הצפוף של אפשרויות הלונגבורד הקיימות בשוק? מקבלים  סחרחורת רק מלהסתכל על אינספור סוגי הקרשים והצורה שלהם, כל מיני סוגים שונים של צירים, אינספור סוגי גלגלים?

במדרך הזה אנחנו נעזור ונכווין אותכם לבחירת הלונגבורד שהכי מתאים לסגנון הנסיעה שלכם בין אם אתם פעם ראשונה נוסעים על סקייבורד או אתמול עשיתם דאוןהייל בירידות החדות לכיוון ים המלח.

שימו לב שהמדריך שתכתב פה אורך, תעזרו בתוכן העיניים שמופיע למטה ( + כפתור בצד המסך) כדי לנווט בקלות לחלק שאתם צריך.
סקייטרים מתחילים – ממולץ שתקראו הכל לפני שאתם בוחרים את הסגנון הנסיעה שלכם וקונים לונגבורד.

* מדריך זה נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אך מיועד לסקטריות וסקייטרים כאחד.

טעימה מה זה לונגבורד

תוכן עניינים

קצת היסטוריה של הלונגבורד

היסטוריה הלונגבורד היא כמו ההיסטוריה של הסקייטבורד, נולד בשנות ה -50 בין הוואי לארצות הברית, כדי לתת אפשרות לרוכבי הגלים דרך להתמודד עם הימים מחוץ למים, כאשר תנאי מזג האוויר אינם מאפשרים להם לגלוש.

אך רק בשנות ה -70 האינטואיציה של טום סימס, גולש מסנטה ברברה, נתנה חיים לתופעת הדאון היל, הירידה הפזיזה לאורך כבישי ההרים.

סרטים דוקומנטרים שאתם חייבים לראות

אם אתם רוצים לראות עוד סרט דוקומנטרי על תחילת הסקייטבורד, בדגש על הלונגבורד.

הסרט מספר על טים Zephyr, דוג טאון וסקייטבורד בשנות ה-70. Skateboard Kings (1978) Full Documentary

בנוסף, מצורף טריילר לסרט lords of dogtown שגם הוא סרט מעולה על תחילת הסקייטבורד והלונגבורד.

מדריך לונגבורד למתחילים

תחום הלונגבורד מתחלק למספר סוגים:

 • קרוזינג – נסיעת צ’יל  ברחבי העיר/משטח ישר וארוך.
 • דאון היל – לחולי המהירות שבנינו (ירודות בצפון או בנגב).
 • פרירייד – נסועים מהר ועושים פאורסלייד על הריצפה.
 • פרייסטייל – תרגילים אולדסקול, ריקוד, סגנון הנסיעה מוגבל רק לפי הדימיון שלכם.

לכן, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, איזה סגנון נסיעה אני רוצה לסוע?

איך לבחור לונגבורד?

אם אף פעם לא נסעתם על סקייטבורד / לונגבורד אנחנו ממליצים שתתחילו בלונגבורד קרוזינג או פרייסטייל. במדריך נפרט על סגנונות הנסיעה ונכווין אותכם יותר טוב למה שיותר מתאים לכם.

כמה עולה סקייטבורד לונגבורד?

בואו נודה באמת, אותנו הישראלים קודם כל מעיניין כמה עולה לי? אז בכללי אפשר לונגבורד פשוט ב-400 שקל ולטפס עד ל2500 שקל. עלות לונגבורד קרוזינג מתחיל מ-500 שקל ויכול להגיע ל-650 שקל (הזמנה מחו”ל). אם אתם בקטע של לעשות תרגילים או לרקוד על הקרש אז אפשר להתחיל גם מפרייסטייל, מחירו של לונגבורד פריסטייל מתחיל מ-750 שקל +- ומקצועי הכי הכי טוב מגיע ל-2,000 שקל (הזמנה מחו”ל).

עכשיו נפרט על 4 סגנונות הנסיעה על לונגבורד.

לונגבורד קרוזינג

לונגבורד קרוזינג

קרוזינג (שיווט), סגנון נסיעה זה מתאים למתחילים (אפשר להמשיך איתו לנצח), נסיעה בצ’יל, נותנים פוש אחד והלונגבורד שלכם מתחיל להתגלגל, אתם יכולים לסוע ככה בפארקים, ירידות, טיילת, ובערך בכל מקום. לונגבורד קרוזינג מה שחשוב הוא לבחור את סוג הקרש שעליו אתם הולכים לסוע, הגלגלים והצירים די חופפים בין כל סוגי הקרשים.

סוגי קרשים

אורך הקרש

בגדול, אורך הקרש נמדד מנוז לטייל (באינצ’ים), גודל 28″ – 46″ הם בחירה מעולה לקרוזינג.

 • קרשים קצרים: אורך 28″ – 32″ הם קרשים מעולים למתחילים ולאנשים נמוכים, אנשים גבוהים יכולים גם לסוע על קרשים בגודל הזה אבל יהיה להם יותר קשה לנוט.
 • קרשים בינוניים: אורך 32″ – 42″ הם הקרשים הפופולרים ביותר וממולצים למתחילים בכול הגבוהיים. 
 • קרשים ארוכים: מעולים בשביל רוכבים גובהיים או סתם בשביל מי שרוצה לסוע רגוע, שימו לב שקרשים אלה יותר כבדים מהבינוניים ובטח מהקצרים.

גמישות הקרש

גמישות הקרש (כיפוף) הוא מרכיב מאוד חשוב בקרש הלונגבורד שלכם, קרש גמיש יכול לעזור בנסיעה על מכשולים כגון: אבנים קטנות, מדרכות וכביש ישן. קרשים גמיש יעזור לברכיים ועקבים עם הנסיעה ויבלום זעזועים (כמו קפיץ באופניים). עם קרש גמיש יהיה לכם הרבה יותר לדחוף ואתם תיהיו יותר יציבים על הלונגבורד.

לעומת זאת, קרשים קשים יתנו לכם יותר יציבות על הלונגבורד וקרשים אלו יותר מהירים מקרשים שיש להם כיפוף עמוק. לדוגמא: רוכבי הדאון היל ורוכבי פרייריד יעדיפו קרשים קשים מאחר והנסיעה עליהם יותר יציבה ומהירות שלהם יותר גבוה.

עם או בלי פופ בטייל

כמו קרשי הסקייטבורד שיש להם טייל גבוה שניתן בעזרתו להקפיץ את הסקייט, ישנם מספר קרשי לוגנבורד שבאים עם טייל גבוה.

טייל גבוה יכול לעזור לכם בפיניות חדות, להקפיץ את הסקייט ולעשות תרגילים או סתם לרד מדרכות.

אם אתם רוכבי לונגבורד מתחילים – אין לכם שימוש בטייל מאחר ואתם לומדים קודם כל לעמוד על הסקייט, לנוסע ולעצור. לכן סביר לניח שלרד מדרכות או לעשות תרגילי אולד סקול יהיה לכם מאוד קשה בתחלה.

לונגבורד פרייסטייל

לונגבורד פרייסטייל

מהו סגנון נסיעה לונגבורד פרייסטייל? סגנון זה משלב קרש לונגבורד ותרגילים כמעט כמו בסקייטבורד. סגנון זה הוא נוטה לכיוון האקרובטיקה, תרגילים בלונגבורד הם יותר קלאסיים ופחות “אגריסיבים” כמו בסקייטבורד.

פרייסייטל הוא סגנון יותר טכני מאשר קרוזינג, קרוזינג משלב בתוכו נסיעה למרחקים ארוכים, ירידות, סליידים ושליטה במהירות. נסיעת פרייסטייל קורת בדרך כלל על משטח ישר וחלק, לפעמים משלבים גם מדרכות רחוב וקפיצת מדרגות.

התרגילים הנפוצים ביותר בפרייסטייל לונגבורד הם:

 • מניואל: נסיעה רק על שני גלגלים אחוריים או קדמיים (נוז מינואל).
 • פיבוט: מניואל עם סיבוב 180 מעלות.
 • שאביט: סיבוב הסקייט  180 מעלות בזמן שאתם באוויר.
 • בונלס: קפיצה, אחת מהידיים תופסות את הסקייט ורגל קדמית יורדת מהסקייט לפלאט ודוחפת את הגוף והסקייט לאוויר.
 • אולי / דרופ: קפיצת אולי או ירידת מדרכות.
 • ריקוד: סיבוב הגוף, צעדים ותזוזה מהירה על הקרש תוך כדי נסיעה.

סוגי קרשים והצורה שלהם

ישנם שני סוגים של קרשים פרייסטייל:

 1. קרשי “הייבריד”: קרשים שמזכירים את הצורה של הקרש הסקייט הרגיל, אך הרבה יותר גדולים. יצובות על הקרשים האלה יותר גבוה מסקייבורד רגיל בשל גודלם. לרובם יש גלגלים יותר גדולים המאפשרים קרוזינג בנוחות.
 2. קרשים רגילים עם קיק קטן וגלגלים גדולים, רחבים וחתוכים החוצה (wheels cutouts).

לקרשי הייבריד יש צורה המזכירה פופסטיקל (קרש ארטיק), אך באים עם גלגלים גדולים ורחבים לקרוזינג.

קרשי הייבריד גדולים יותר מקרשי הסקייטבורד, ויילבייס יכול להשתנות מ14″ ל35″ אם תלכו על ויילבייס 31″ כנראה שאתם על קרש ריקוד (dancing longboard).

קרשים שיותר קטנים אבל עדין בגדר הייבריד הם כמו סקייט אבל אתם הולכים להנות משני העולם, גם לונגבורד וגם קרוזינג – נסיעה חלקה עם גלגלים גדולים בסטריט ועל הדרך לקפוץ כמה מדרגות עם סליידים.

חוזק הקרש

קרש הלונגבורד שלכם צריך להיות חזק כדי לעמוד בכל התרגילים, הקפיצות על הקרש והשיפשופים שלכם.

בעוד שקרשי הסקייטבורד עשויים מהעץ מייפל הקנדי, קרשי לונגבורד בדרך כלל עשויים מהעץ במבוק המקנה לו גמישות רבה יותר מאשר העץ הקנדי.

כמובן ששום קרש אינו עמיד בפני שבירות, מצאתם אחד שלא נשבר? צרו איתנו קשר בבקשה >

צירי פרייסטייל

בשביל נסיעת פרייסטייל אתם יכולים להשתמש ב-2 סוגי צירים:

 • ציר רגיל Traditional Kingpin (TKP)
 • ציר הפוך Reverse Kingpin (RKP)

לנסיעת סטרייט ותרגילים מומלץ להתשמש בצירים רגילים (TKP) ונסיעת קרוזינג ממקום למקום מומלץ להשתמש בצירים הפוכים (RKP) היקנו לכם פניות יותר חלקות או צבירת יותר מהירות.

גלגלי פרייסטייל

אחד הסיבות החשובות שאנחנו מעדיפים לונגבורד פרייסטייל מאשר סקייטבורד היא הגלגלים המקנים יכולת יותר טובה לסוע על קרקע יותר קשה, צבירת מהירות ושאנחנו כמעט אף פעם לא נתקע באבנים קטנות ונעוף על הפנים.

בנוסף עם לונגבורד פרייסטייל ניתן לנסוע גם בסטרייט וגם בסקייטפארק (חשוב לקרוא חוקי התנהגות בסקייטפארק).

לנסיעת רחוב אנחנו ממליצים לקחת גלגלים בגדלים 56 – 63 מ”מ ורכות בסביבות 80 – 85 A – עוד מידה על איך מודדים את קשיחות הגלגל אתם יכולים לקרוא בעמוד סקייטבורד.

אם אתם בקטע של פשוט לסוע על משטח חלק ופחות לעשות תרגילים ונסיעה בסקייטפארק אז לכו על גלגלים 64 – 70 מ”מ, הרגשה מטורפת שנוסעים על גלגלים כאלה לאורך הטיילת בתל אביב ביום שלישי בבוקר).

לונגבורד דאון הייל

לונגבורד דאון היל

סגנון זה יותר מסוכן משאר הסגנונות לכן לא מומלץ למתחילים, לפחות לא לרוץ לרדת ירידות בים המלח.

אוהבים אדרנלין. מהירות גבוהה וסכנה מתמדת? הגעתם למקום הנכון!

לונגבורד הדאון היל התחיל עוד שנות ה-50 ברגע שהומצא הסקייטבורד / לונגבורד אנשים רצו להתחרות אחד בשני, אחת המקצים הייתה לרדת ירודות וכמה שיותר מהר. חומר ממנו עשוי הלונגבורד השתפר, אנשים התחילו להתשמש ביותר מגנים (שגם השתפרו) ולרדת ירידות יותר ויותר מהירות.

בעזרת המדריך הבא אנחנו נעזור לכם לבחור את הלונגבורד לדאון הייל, לפני שנצלול לבחירת הלונגבורד באו נדבר על הדבר הכי חשוב בדאון הייל:

בחירת מגנים לדאון היל

הסכנה הברורה והנפוצה ביותר היא התרסקות בגלל כניסה לא נכונה לסיבוב, סלייד שלא צלח ובגללו עפתם מהסקייט. אבל כמובן שהדברים האלו יכולים להיות הרבה הרבה פחות כואבים (אין דרך לברוח מנפילות, ככה לומדים. לא רוצים ליפול שארו בבית ותראו נטפליקס…).

בשביל לנסוע דאון היל אתם חייבים ציוד הגנה, כמה שיותר וכמה שיותר טוב:

 • קסדה: בשביל להתחיל מירידות פשוטות, אתם יכולים להשתמש בקסדה רגילה (חצי ראש), לדוגמא: 187 Pro Skate. בשביל ירידות יותר חדות ומהירויות יותר גבוהות אתם חייבים קסדה פול פייס, לדוגמא Predator DH-6 (כמו של אופנועים כבדים).
 • כפפות: תזדקקו לכפפות מיוחדות בעלות חתיכות פלסטיק מסוג UHMW / Delrin, מומלץ ישר על התחלה לקחת כפפות באיכות גבוה מחברות מובילות כגון: Gravity, Sector 9, Lush, Loaded מאשר להתפשר על כפפות גנן.
 • מגני ברכיים: שאתם נופלים זה בדרך כלל על הידיים ועל הברכיים, לכן כדאי להביא מגיני ברכיים איכותיים שמכסים את כל הברך, לדוגמא: 187 Killer pads.
 • חליפות: אם אתם מתכננים לשבור את מהירות הקול או לרדת ירידות ממש חדות במהירות גבוהות מומלץ לקנות חליפת עור עמידה לשיפשופים מהכביש, הן בדרך כלל יקרות אבל שוות את השקעה.

בשורה הסופית אם אתם הולכים על פול דאון הייל – תבוא לבושים כמו אופנוען.

הינמעות מהתגשות חזיתית עם מכוניות

אחד הסכנות בגדולות בדאון היל היא התנגשות עם מכונית הבאה מהכיוון הנגדי, לרוב בכביש ישר אתם תראו את המכונית הבאה מולכם אבל בכביש מפותל סביר להניח שלא תראו את המכוניות שמתחבאות בסיבוב.

הפחתת הסיכון:

 • פריסת חברים בפינות כדי לעצור / להזהיר מפני מכוניות מתקרבות.
 • נסיעה בטוחה וכניסה זעירה לסיבובים גם אם זה בא על חשבון איבוד מהירות.
 • מירוצים רק בכבישים סגורים או באירועים מתוככנים מראש.

מכשולים בכביש

בליטות, סדקים בכביש, מחסומי בטון, גדרות הפרדה ואבנים יכולים לשלוח אותכם לעוף באוויר או גרוע מזה לבית חולים.

לפני שאתם הולכים לרדת ירידה, עלו אותה קודם וודאו שאתם מודעים לכל הסכנות שלהם ועל הדרך תעיפו אבנים / מקלות וכל דבר שיכול להפריע לכם בירידה.

מתחילים

חלק ניכר מהסכנות והתרסקויות נובע מכך שסקייטרים לא יודעים מה הם עושים, אז אם אתם מתחילים:

 • למדו תחילה את היסודות: איך לעצור נכון (ראו סעיף “איך עוצרים עם לונגבורד”).
 • הגדילו את המהירות שלכם בהדרגה, מרגישים שזה מהר מדי – תאטו את עצמכם.
 • לא סתם לרוץ לרדת ירידה גדולה – התחילו בתחתית והתקדמו למעלה לאט לאט.
 • יאללה שימו מגנים ונתראה בסוף.

ציוד תקול

לונגבורד תקול יכול לגרום להרבה בעיות ונפילות, בדיוק כמו סנובורד מקצועי וקייטסארפינג אתם חייבים לבדוק שהקרש והציוד שלכם תקין לפני שאתם יוצאים לסשן. הכנו מספר טיפים שכדאי שתיישמו אותם לפני שאתם יוצאים לסוע:

 • תוודאו שכל הברגים שלכם סגורים ומחוברים טוב טוב לקרש.
 • שמנו את הלאגרים שלכם לילה לפני ותיבשו אותם, תבדקו שכולם עובדים ומסתובבים.
 • תבדקו שהגומיות על הצירים תקינות.
 • גלגלים תקינים, לא מרובעים, אין כתמי שמן.
 • בדקו את הירידה שאתם הולכים לרדת.
 • שימו מגנים.

עכשיו תעבור על קרשים, צירים וגלגלים.

קרש דאון היל

בשונה מקרשי לונגבורדים פרייסטייל פה אתם חייבים שהקרש שלהם יהיה חזק ויציב, שחס וחלילה לא יהיה גמיש וזה יעיף אותכם מהסקייט.

בנוסף, צריך שהקרש שלכם יהיה מעט קעורה ולא פלטה שיתפוס לכם את הרגליים תוך כדי הירידה.

בחינת אורך הקרש, אתם צריכים קרש לא פחות מ37″ אחרת יהיה קצר מדי ולא יותר מ42″ שעדין תוכלו לבצע סיבובים. בהתאם לסוג הקרש שלכם הוויל בייס יהיה בין 28″ ל-35″.

 

לונגבורד פריירייד

לונגבורד פריירייד

אם אתם חדשים בלונגבורד, אתם בטח שואלים את עצמכם מה זה פריירייד ואיך זה שונה משאר הסגנונות.

פריירייד בא מהדאון היל רק עם פחות מהירות, דגש על לעשות פאורסליידים ושליטה בירידה שאתם יורדים.

בשונה ממרוצי הדאון היל, סגנון פריירייד שליטה בפניות, כניסה בפאורסליידים, סיבובים ועוד.

חדשים? פרייריד היא דרך טובה ללמוד לסוע על סקייט ולרדת ירידות תוך כדי שאתם שולטים במהירות שלכם.

סוגי פאורסליידים

פאורסליידים הם הפיתה והחומוס לפריירייד, לא רק שרוכבי הפריירייד עושים סליידים כדי לשלוט ולאט את הסקייט בפניות, אלה גם גם דוחפים את עצמם לעשות אותו עם כמה שיותר סטייל.

שימו לב שכדי להחליק גם עם היד על הכבביש תצטרכו כפפות מיוחדות עם פלסטיק מחליק עליהם. בישראל ניתן לקנות כפפות כאלו החל מ-250 שקל ובחו”ל ניתן למצוא כפפות איכותיות ב-60$.

סלייד בעמידה – הסלייד הפשוט ביותר, דוחפים את הסקייט עם הרגל האחורית כמעט 90 מעלות ונשענים קדימה.

180 סלייד – דומה לסלייד בעמידה, אחרי שאתם מסיים את הסלייד דוחפים עוד 90 מעלות ונכנסים לסוויץ’ (עמידה הפוכה).

בדיקת מהירות – נכנסים לסלייד על ידי 90 מעלות הסקייט ויד אחת על הכביש (כמו בתמונה).

קולמן סלייד – כמו הבדיקת מהירות רק ששמים את היד השניה על הקרש ואפשר לשחק עם הסקייט תוך כדי  הסלייד. מתאים למתחילים.

סייטדאון סלייד – כמו הסלייד בעמידה, רק שפה אתם עושים אותו כמעט שאתם יושבים על הקרש.

פנדולום סלייד (Pendulum) – 2 הידיים על הקרקע ואתם מסובבים את הסקייט 90 מעלות מסביב לגוף תוך כדי הסלייד.

דריפט – כמו באותו באוטו, נכנסים לירידה בסלייד.

לונגבורד פריירייד פאורסלייד

קרשים

קרשי הפריירייד בדרך קל סימטרים (בדומה לסקייטבורד הרגיל), לחלק מהבורדים יש טייל ונוז טיפה גבוהים.

רוב הקרשים הם במידה 38″ עד 42″ ועם וייל בייס 24″ עד 29″. מספר רוכבים מנוסים מעדיפים קרשים יותר קצרים שנותנים יותר זריזות ויכות תמרון יותר גבוהה.

צירים

צירי הפריירייד חייבים להיות חזקים בגלל שאנחנו נפעיל עליהם המון לחץ עם הסיבובים ופאורסליידים. גודל הצירים צריך להיות בסביבות ה180 מ”מ.

רוכבים מנוסים בדרך כלל יסעו על צירים הפוכים (reverse kingpin) בזמן שרוכבים מתחילים יסעו על צירים רגילים.

גלגלים ולאגרים

גודל הגלגל שלכם צריך להיות בין 68 –  72 מ”מ ורמת קשיחות נמוכה של 78A או 82A. ככה יהיה לכם יחס טוב בין החלקה ואחיזה בכביש.

נקודות נוספות המשפיעות על בחירת בגלגל:

 • המשקל שלכם: יותר משקל = יותר קשיחות גלגלים.
 • הרמה שלכם: יותר קשיחות אבל פחות אחיזה.
 • המשטח: האם הוא חלק / מחוספס.

 

איך עוצרים עם לונגבורד?

כמו כל לכלי נסיעה, לונגבורד בטוח לנסיעה אם אתה יודע איך לעצור, להן מספר שיטות עצירה שונות שיעזרו לכם לשמור על בטיחותך ושליטה תוך כדי נסיעה.

 • עצירה עם הרגל – זאת השיטה הכי חשובה אחרי שהתחלתם להרגיש נוח על הלונגבורד או סקייטבורד. השיטה עובדת ככה: אתם שמים יותר משקל על הרגל הקדמית ומוריד את הרגל האחורית (הרגל הדוחפת) על הריצפה ועוצרים, חשוב לשים לב לרוב המשקל והכובד שלכם עדין נמצא על הרגל הקדמית. שיטה זאת גומרת את הסוליה שלכם – אבל זאת השיטה הכי טובה והכי בטוחה לעצירה.
 • קרבינג – טכניקה בסיסית לעצירה על לונגבורד וסקייטבורד, במקום לסוע בקו ישר – נוסעים מצד לצד (בדיוק כמו שנחש זז). קרבינג מאוד כיף, במיוחד בירידה גדולה ומפוטלת, אבל פחות יעילה מאשר עצירה עם הרגל.
 • בלימת אוויר – משתמשים בהתנגדות הרוח, תוך כדי הנסיעה מדקפים ופורסים את הידיים לצדדים ככה אתם יוצרים הרבה חיכוך עם האוויר ו”פוגעים” באוירודינמיקה שלכם ובכך את מעטים את המהירות שלכם, מעט בכמות קטנה.
 • פאורסלייד – משמשת בעיקר את גולשי הלונגדבורד פריירייד והסקייטרים, נראה כמו זריקת זנב / דריפט עם רכב. שוברים בתנועה מהירה של 90 מעלות את הטייל ומחיליקים על ארבע הגלגלים שלכם, שיטה זאת עוצרת מהר את הסקייט אבל הורס מעט את הגלגלים ולאגרים. מאעבר לעצירה עם פאורסלייד אנחנו ממליצים ללכם ללמוד את התרגיל הזת מאחר והוא אחד הכייפים בסקייט.
 • בלימת ישיבה – מתיישבים על הלונגבורד ומעטים את הנסיעה על ידי הורדת שני הרגליים לקרקע. טכניקה קשה מאחר וזה קשה להכנס למצב ישיבה במהירות גבוהה.
 • קפיצה מהסקייט – ניסתם את כל השיטות שרשמנו למעלה ושום דבר לא עבד? הגענו למוצא האחרון. קפיצה מהסקייט – שימו לב שככל שאתם נוסעים יותר מהר ככה אתם תצטרכו להתחיל לרוץ יותר ויותר מהר כדי לא להתפך קדימה. מאוד יעיל אבל יותר מסוכן משאר הטכניקות לכן ממולץ לקפוץ מהסקייט רק כמוצא אחרון ואין ברירה אחרת.

אם אתם מתחילים לסוע על לונגבורד ועדין לא מרגישים בטוחים לעצור – תתחילו לסוע אך ורק במשטח ישר וחלק, ככה תוכלו להתאמן ולהרגיש מספיק בטוחים לעצור עם הרגל ואז תלכו לירידות.

איפה קונים לונגבורד?

ניתן לקנות לונגבורד במגוון חניות בישראל, בדרך כלל הם נמכרים גם בחניות סקייט וחניות גלישה.

ניתן להזמין מאתרים בחו”ל כמו skatewarehouse.

האם הביקורת עזרה לך?

לדירוג לחץ על הכוכב

דירוג ממוצע 5 / 5. מספר מדרגים 1

בינתיים אין מדרגים, בואו להיות הראשונים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.