בלאגן בסנטר

מאמר זה פורסם לראשונה במגזין אדרנלין | ליאור צלרינג (20/07/2003)

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב email
אימייל

תודה ענקית למגזין אדרנלין שנתנו אישור לפרסם את הכתבה.

תדמיינו משטחי שיש ענקיים עם מדרגות מעולות לקפיצה ומעקים בגובה נמוך יחסית שאפשר לבצע עליהם מלא תרגילים.

אין מה לעשות, החבר’ה מ “רד בול” ומנהל האירועים שחר הצליחו להרים את אירוע הסקייטבורד המעניין והחזק של השנה.

על מה אני מדבר, אני חושב שזו הייתה תחרות ברמה בינלאומית מכל הבחינות, האירגון, המתקנים (שנבנו במיוחד על ידי המאסטר רובי עדי), הרמה של המשתתפים והאווירה. ותנו לי לפרט לאלו שלא היו.

הרעיון

הרעיון התבשל הרבה זמן, לעשות את התחרות בדיזינגוף סנטר שהוא אחד מהקניונים הידועים בישראל, ומהווה מקום עלייה לסקייטרים מכל הארץ, ולמה אתם שואלים?

תדמיינו משטחי שיש ענקיים עם מדרגות מעולות לקפיצה ומעקים בגובה נמוך יחסית שאפשר לבצע עליהם מלא תרגילים.

הבעיה היא שתמיד יבוא איזה שומר ויעיף אותך, לכן נוסעים לשם, מביאים כמה מכות על המעקה ובורחים. מארגני התחרות החליטו דווקא שם לעשות את התחרות מתוך חשיבה נכונה, המקום מוצל, מעולה לנסיעה ומשלב בתוכו אלמנטים של סטריט טהור כגון-מעקים ומדרגות וגם של סקטפארק כגון רמפות ו”באנקים”.

ה”סט אפ” כלל: באנקים, מדרגות+מעקה+לדג’ של 10, מדרגות+מעקה+לדג’ של 9, פירמידה ובאנק גבוה.

אבי לוזיה סנטר

ה”שריף” חוזר העירה – אבי לוזיה
(צילום: אבי גרוס ושי גיטרמן)

החימום

אני תמיד אוהב לראות את האימונים לפני התחרות, אתה יכול לראות את הסקייטרים הולכים על זה בגדול ולא מפחדים להתרסק בגלל שהם מפסידים נקודות בשיפוט.

אומנם אני הפסדתי חלק מהאימון אבל ממה שהבנתי זה היה אבי לוזיה שפירק את המקום לגורמים. למי שלא מכיר, אבי לוזיה הוא הסקייטר הבכיר בישראל הוא מופיע בסרטים בחו”ל ובמגזינים בחו”ל וכמובן ב”אדרנלין”, מי שהיה צריך את ההוכחה למה שהוא מסוגל יכל לראות זאת ב יום שישי ה-25/4 כשאבי ביצע את התרגילים המופרעים ביותר על המעקים כגון NOSEGRIND , KGRIND , OVER CROOKED וגם כמה נסיונות ל BACKSIDE OVER KROOKED הכל מכות ראשונות עם סטייל שלא ניתן לחיקוי וכמובן תוסיפו לזה כמה מה FRONTSIDE FLIP המפורסמים שלו, ואת זעקות בשמחה של גיא נילס ותבינו את רמת הטרוף שהייתה שם.

אבי כמו תמיד היה פייבוריט אבל האחרים לא טמנו ידם בצלחת והראו הרבה כישרון ואומץ.

אלחנדרו הגדול (גדי נאור) אמר דבר נכון, אם נותנים לסקייטרים מתקנים טובים הרמה עולה פלאים וכך היה. בועז אקינו שהתחרה בצורה יוצאת מן הכלל למרות פיקת ברך שבורה הראה קצת ממה שהוא מתכנן לתחרות עם פרונטסייד בורדסלייד במעלה המעקה (כן כן, למעלה) ו”נולי הרד פליפ” ב”באנק”, ג’ונסון נסע עם הסטייל המדהים שלו והביא תרגילים טובים על ה”באנק” ו”פרונטסייד פליפ” במעלה המדרגות ( עשר המדרגות היו מכוסות עד האמצע בדיקט ולמעשה היוו “גאפ”), אודי חסון הביא” גריינדים” על הלדג’ים השונים ו”ליפ סלייד” מדהים על המעקה של התשע מדרגות, עזיז עשה את הבלאגן הרגיל ו”אוליים” ענקיים מהמדרגות, אלמוג פרום שחט את המעקים עם “סליידים” שונים, מוטי שטרנפלד הדהים כרגיל עם “בקסייד ליפ סליידים” על המעקה (ויסלחו לי שאר המתחרים פשוט צריך גם מקום לתמונות בכתבה…). כדאי לציין את רועי לוין אחד מהמתחרים הצעירים יותר שהציג רמה מדהימה עם SMITH GRIND על המעקה של התשע מדרגות וגם “פרונטסייד בורדסלייד” על אותו מעקה.

אחרי כזה חימום היה לי ברור שמשהו גדל הולך לקרות.

התחרות

יום שבת ה 26/4 בשעה אחת, מתחילה התחרות השופטים היו איתי אפל (מעצב העל של אדרנלין), בני “וללי” טולדו ויוסי שאול (אחד מהסקייטרים הוותיקים וסקייטר וורט אדיר והיחיד שבאמת היה בעניין בזמנו) את המיקרופון הפקידו שוב בידיו של ארתור רשקובן המלך- אחרי שעשה עבודה מעולה שנה שעברה וגם הפעם לא איכזב .

המתחרים בסיבוב הראשון היו: אבי לוזיה שהמשיך “בראנים” מקצועיים לחלוטין כאלו נלקחו מ”טמפה” או “מונסטר”, מוטי שטרנפלד שהפגיז בצורה יוצאת דופן, כולל ראן מאד מוזר של “בורדסלייד” על מעקה ואחרי זה CAVEMAN על אותו מעקה, בועז אקינו שהמשיך במסורת של “אולי” ענקיים וסטייל ייחודי, יוני אטינגר עם מלא תרגילים ונסיונות לדברים גדולים מהמדרגות (למרות היד הפצועה), יוני קדם שהביא ראן מושלם ומדהים בסוף המקצה, אודי חסון עם הרבה מהירות ו”גריינדים” על ה “לדג’ים” , עומר גלברט עם הבלאגן הרגיל שכלל “סאדים” ו”פליפ גראבים”, עמית בחר עם “ראנים” טובים כולל נסיונות טובים ל”פליפ” מ עשר המדרגות, זיו גיא ב”ראנים” מהירים וטובים , אלמוג פרום “ראנים” טובים על המעקים , יואב נגלר המשיך להפציץ מהעשר עם נסיונות טובים ל”נולי פליפ” ו “נולי היל פליפ”, רועי לוין נסע על המעקים שהפכו להיות המומחיות שלו, עזיז עם “אולים” ענקיים מעל העשר כולל המעקה ו”בקסייד אולי” מושלם מהעשר, דודו רוזן ב “ראנים” טובים שכללו גראבים בפירמידה, יותם רודד הוותיק עם “פליפ “360 מושלמים ב”באנק”, גדי נאור הביא את כל מה שנאור ידוע בו, תרגילים על הפירמידה ומ”הלדג’ים” וויקטור מרליס הצעיר מבת ים שהתאבד על המעקים בצורה מעוררת כבוד.

לאחר המקצה הראשון הגיעו הניפויים ונשארו ושלב חצי הגמר: לוזיה, שטרנפלד, אטינגר, קדם, אקינו, חסון, נגלר, מרלי, גלברט ונאור. כל סקייטר קיבל שני ראנים וציונו נקבע לפי ה”ראן” טוב ביותר.
אחרי ניפוי החצי גמר עלו גמר: לוזיה, קדם, אקינו, חסון ושטרנפלד.

הגמר

אין ספק שתחרויות בסקייטבורד הן קשות, יש לך זמן מוגבל, אתה מתכסח לא פעם על איזה תרגיל והן די ארוכות. העולים לגמר כבר הראו קצת סימני עייפות אבל עדיין הציגו רמה מאד גבוהה.

לוזיה ב-“ראנים” מדהימים ומושלמים על המעקים שכללו גם “קיי גריינד”מושלם על המעקה, ג’ונסון עם השליטה הרגילה, אקינו עם “אוליים” גדולים וניצול מקסימלי של הרמפות, חסון עם “טייל סלייד” על הלדג’ ושטרנפלד עם “ראן” אדיר שיזכר לנצח וכלל בקסייד ליפ סלייד על המעקה ו”פרונטסייד פליפ לבורדסלייד” על המעקה של התשע שננחת.

באחד ממשחקי הגמר המפורסמים של שיקגו בולס נגד הסלטיקס ג’ורדן קלע 63 נקודות, לארי בירד גאון כדורסל בפני עצמו אמר ש ג’ורדן באותו יום התחפש לאלוהים.

אני לא רוצה להישמע דרמטי ובטח לא להשוות גמר NBA לתחרות סקייטבורד בישראל (התחרות בישראל הרבה יותר טובה…) אבל נראה שבראן הסופי של שטרנפלד הוא באמת הצליח להוציא את המקסימום מעצמו ולקחת מקום ראשון ,אבי לוזיה שנסע מעולה וברמה אחת מעל כולם לאורך כל התחרות, לקח מקום שני (בהפרש זעום ממש משטרנפלד), אודי חסון שנסע עם ביטחון וסטייל לאורך כל התחרות לקח שלישי מכובד, אקינו עם פיקת ברך שבורה הראה ממה הוא עשוי ולקח רביעי (מעניין מה היה קורה עם הברך הייתה בסדר…) ויוני קדם הוכיח שוב שהוא אחד מהסקייטרים הטובים בישראל עם מקום חמישי.

אחרי הבלאגן

אחרי התחרות הייתה חלוקת הפרסים המסורתית מטעם “רד בול” ו “לייטוייב”, פירוק הרמפות כבר התחיל על מנת לאפשר לקניון חזור להיות קניון. בוויכוח שהיה לי עם מספר אנשים הזכרתי את העובדה שתחרויות סקייטבורד הן יותר הפנינג מתחרות, אין מה לקחת אותן יותר מידי ברצינות (לפחות המקצוענים בחו”ל לא לוקחים אותם יותר מידי ברצינות) וגם נושא השיפוט לפעמים קצת בעייתי כי אין הגדרות מדויקות לקושי של תרגילים כמו בענפי ההתעמלות המכשירים למשל.

האמת אני מעדיף שזה ימשיך ככה, מה שחסר זה לראות את הענף הופך להיות איזה תחרות אולימפית עם תרגילי חובה וכל מיני חוקים יבשים (עדכון 2021: סקייטבורד ספורט אולימפי), אני בכל מקרה ראיתי הרבה תחרויות ומה שאני זוכר מהן זה את הברקות של הסקייטרים והכיף שבעניין ולא את התוצאות, ולכן מהתחרות הזאת אני זוכר את ה NOSE GRIND של אבי על המעקה, את הבקסייד ליפ סלייד המושלם של מוטי, הפרונט סייד בורדסלייד במעלה המעקה של אקינו, הראן של קדם בעלייה לחצי הגמר, הSTAYING ALIVE של אטינגר מה המדרגות, הבקסייד המושלם של עזיז מ תשע המדרגות, את הפליפ המושלם של נאגלר מה תשע ועוד הרבה תרגילים יפים של הסקייטרים.
הרמה ללא ספק עולה תודות לתמיכה של גופים שונים במחליקים המוכשרים ותודות לאירועים כגון זה ש “רד בול” הפיקו, תודה לסקייטרים על החוויה ותודה ל “רד בול” על התמיכה.

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב email
אימייל

כתבות נוספות

ראיין שקלר
מגזין אדרנלין

מי אתה ראיין שקלר? (2007)

מאמר זה פורסם לראשונה במגזין אדרנלין | ליאור צלרינג (18/04/2007) | אין ספק שלילד (16) יש את הקבלות, שכן הוא מגיל 11 מתחרה בתחרויות סקייטבורד כמקצוען ומנצח את הגדולים.

המשך למאמר >>
סקייטבורד גריינד על קרב
מגזין אדרנלין

פאט דאפי נשבר על המגה ראמפ

מאמר זה פורסם לראשונה במגזין אדרנלין | ליאור צלרינג (08/04/2007) | אחד מהסיפורים החמים היום בעולם הסקייטבורד הוא פציעתו של אחד מהסקייטרים הקשוחים שאי פעם נראו על האדמה!

המשך למאמר >>
סקייטפארק אופניים פתח תקווה כל הרמפה
מגזין אדרנלין

איפה נכנסת המיני ראמפ בכל הסיפור הזה? | אדרנלין (2006)

מאמר זה פורסם לראשונה במגזין אדרנלין | שי גיטרמן (26/07/2006) | פעם היו היה הפריסטייל, סלאלומים וכל מני דברים מטופשים (אבל כיפים), אח”כ הגיעו הבריכות והוורטים, אח”כ הגיע תור הסטריט והיום הכל מעורבב וכולם עושים מה שבא להם. אז איפה נכנסת המיני ראמפ בכל הסיפור הזה ?

המשך למאמר >>

האם הביקורת עזרה לך?

לדירוג לחץ על הכוכב

דירוג ממוצע 0 / 5. מספר מדרגים 0

בינתיים אין מדרגים, בואו להיות הראשונים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.