חשיפה – הספוטים הטובים בישראל נחשפים!!!

מאמר זה פורסם לראשונה במגזין אדרנלין | שי גיטרמן (09/03/2004)

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב email
אימייל

תודה ענקית למגזין אדרנלין שנתנו אישור לפרסם את הכתבה.

ספוטים… ספוטים לרוב!!! אחד הפעולות הבסיסיות שלנו בתור סקייטרים, חוץ מלנחות תרגילים, היא החיפוש אחרי הספוט המושלם.

פעולה זו מלווה אותנו במשך כל חיינו, גם לאחר ששברנו את כל הגוף והפסקנו לנסוע על סקייט הרי כל בן-אדם מחפש את המקום שלו בעולם ומה לעשות המקום שלנו נמצא בד”כ באיזה חניון מאובק.

לרובנו יש את הספוט המקומי ששם גדלנו ולמדנו לנסוע, שם אנחנו מעבירים את כל הסשנים, שם אנחנו מקבלים את כל ה”שינרים” (מכות ברגל), שם אנחנו מכירים כל פינה וכל אבן ולשם כבר נמאס לנו ללכת מאותם סיבות בדיוק.

היום זה כבר פחות בעיה מפעם, היום אתה נכנס לאינטרנט, לפורום של סקייטבורד שקיים בכל מיני מקומות (פירוט בסוף הכתבה) ומקבל משם הרבה אינפורמציה על כל מיני ספוטים בכל מיני חורים בארץ.

בכתבה הזו ניסינו לקבץ כמה מהספוטים העיקריים והטובים בארץ כדי שתוכלו קצת לגוון ואולי גם להגיע אליהם.

סקייט ספוטים

קצת לגווןן
(צילום: שי גיטרמן)

מרכז גולדה - תל אביב

הווווו, מי לא שמכיר את גולדה שירים את הידיים באוויר… המכה (Meca של הסקייטרים). במשך השנים המקום הפך למקום עלייה לרגל מכל הארץ לאלא שרוצים לבוא לראות קצת סקייטבורד ישראלי במיטבו.

המקום פשוט נשלט ע”י סקייטרים בצורה כזו שלא משנה כמה פעמים העירייה ובעלי המקום שמסביב ניסו להתנכל ולהעיף את הסקייטרים מהמקום, נסיון התקוממות לא נמשך יותר מכמה ימים. ניסו לתת דוחות, ניסו לשים שלטים שאסור לנסוע שם, ניסו לחבל בקרבים, ניסו במכות ואפילו פעם אחת באיומי אקדח!!!

למי שעדייו לא מכיר את המקום אז מדובר בפארק גדול שכולו מלא בקרבים ארוכים שהרבה מהם כבר אכולים מידי כדי לנסוע אבל בחלק מהם הסקייטרים המקומיים דאגו להדביק פסי ברזל על הפינה של הקרב (ובעלי המסעדה שליד דאגו לתלוש את הפסים בכל הזדמנות).

חוץ מזה יש במקום במה נחמדה שלידה יש 13 מדרגות ענקיות ומתחת לפארק יש חניון מלא במניואלים לימי גשם או שמש חזקים.
הפואנטה במקום היא לא רק מה שיש פיסית, אלא האווירה עצמה, כל יום כמעט יש שם סקייטרים טובים שנותנים מוטיבציה לנסוע.

פלוס
אווירה של סקייט, מקבלים מוטיבציה, יש הרבה מקום.
מינוס
בימי שישי צפוף מאוד בקרבים האדומים, אין אור בלילה.
איפה
מרכז גולדה נמצא ליד הקרייה בת”א על רחוב שאול המלך. אבל יש גישה אליו מאין סוף כיוונים. בעיקרון מי שרוצה להגיע שיגיע לפינת שאול המלך ואבן גבירול ומשם ללכת ברגל לכיוון שאול המלך.

קניון ערים - כפר סבא

באותה נשימה שאומרים גולדה אפשר להזכיר את הרחבה של כפר סבא. אם היו משלבים את גולדה והרחבה בכפר סבא זה היה הופך לספוט אחד מושלם, בדיוק מה שחסר בגולדה קיים ברחבה. כל יום שתגיעו לשם אחרי הצהריים תמצאו שם סקייטרים מקפצים משש מדרגות השיש המושלמות או על הלדג’ים הישרים שבצד או על 4 המדרגות הנמוכות יחסית שמעולות לתרגילים.

מה שאני אוהב במקום זה השיש החלק שפשוט מזמין אותך ליפול עליו וליהנות מהמגע שלו על הטוסיק הקטן והבתולי שלך. במקום יש גם ספסלי ברזל מושלמים שאסור לנסוע עליהם (השומר מעיף) אבל אפשר לתת איזה גיחה או שתיים בכל פעם.

פלוס
יש הרבה מקום, הרבה סקייטרים בשביל המוזה, אחלה בשביל ללמוד תרגילים במדרגות ולדג’ים, יש אור טוב בלילה, יש איפה לקנות שתייה ואוכל ויש ליד 2 חנויות סקייט (Street Machine  ו Woodys)
מינוס
לא נותנים לנסוע על ספסלי הברזל  שקרובים לקניון. לפעמים יש שם יותר מידי ילדים קטנים שרצים ברחבה.
איפה
קניון ערים בכפר סבא נמצא על רחוב ויצמן, מי שמגיע ברכב פונה לכיוון כפר סבא מהכביש הראשי, ממשיך ישר ישר ופונה בויצמן ימינה. זהו.

גבעת בטיח - תל אביב

אני לא יודע אם בכלל זה השם האמיתי של המקום, אבל כל סקייטר בת”א ידע על מה אתם מדברים.

המקום הוא בעצם פסל סביבתי ענק הנמצא בתוך פארק גדול בין ת”א לגבעתיים.
נראה לי שהספוט לא מוערך מספיק אצל התל-אביבים כי לא תמצאו שם סקייטרים בד”כ ואני לא יודע מה הסיבה לכך, באמצע השבוע אמנם יש שומר שלא נותן לנסוע אבל ביום שישי אחה”צ ויום שבת בבוקר המקום מוכן ומזומן לסשן.

המקום ממש יפה ופסטורלי כי הוא נמצא על קצה של גבעה ויש שם מעין חצי בריכה שאפר להיכנס אליה מצד אחד ולצאת מצד שני בתרגיל, יש שם פירמידה ענקית שנותנת 4 בנקים ענקיים וקצת קשים אבל שווה לנסות בגלל הקושי. יש שלוש טריבונות ענקיות שניתן לקפוץ אבל בקושי.
בסוף שבוע תפגשו שם גם רוכבי אופניים- פריסטייל שמפציצים שם קפיצות מהבריכה.

פלוס
מקום שונה, לא צפוף בד”כ
מינוס
אפשר לנסוע רק בשישי אחה”צ ושבת בבוקר.
איפה
ברכב , נוסעים על איילון, יורדים במחלף השלום ונוסעים לכיוון גבעתיים/רמת-גן (להתרחק מהקרייה), לאחר כ2 ק”מ בערך תראו מצד ימין פארק, חונים ועולים.

גן סאקר - ירושלים

על הסקייטפארק בגן סאקר כבר כתבתי בגיליון הראשון של אדרנלין (כתבת “סיבוב בפארק”).

למרות הכינוי סקייטפארק למקום, אני מחשיב אותו בתור ספוט לכל דבר מפני שדבר ראשון הכניסה היא בחינם , אין חובה ללבוש מגינים ואת המתקנים שם, בנו אנשים שלא כל-כך מבינים בסקייטפארקים, לכן זה לא מרגיש כמו סקייטפארק.

בזכות המקום הזה, לדעתי, הסצינה בירושלים ממשיכה לחיות, אמנם על אש קטנה, אבל קיימת בכבוד.

המקום בנוי מבטון וכשתגיעו לשם תראו שיש 3 מפלסים שונים: התחתון הוא המגוון ביותר עם קורטרים אגרסיביים בעלי שיפוע חד , בנק מעוגלת רייל על הרצפה ושתי בריכות מחוברות בצורה ביזארית כלשהיא.

הדבר הכי אפקטיבי לעשות עם הבריכה זה להיכנס אליה מהר ולצאת בצד השני שלה באיזה תרגיל מוטרף.

במפלס האמצעי תמצאו קוארטרים לרוב , כמו הקוארטרים במפלס התחתון אבל בכמות יותר גדולה וגבוהים יותר ובמפלס העליון יש פשוט פלאט ישר ומשעמם.

את המקום בנתה איזה חברת אדריכלות בתחילת שנות התשעים ע”י תרומת המכביה המאוחדת – צרפת” ומאז המקום נחרש ונחרש ע”י סקייטרים מכל הארץ. אפילו פעם אחת הגיעו לשם קבוצת סקייטרים מהמרכז ונשארו לישון בלילה בתוך הבריכה, הארדקור!!!

פלוס
יש אור בלילה, חינם , לא צפוף בד”כ, נותן גיוון לחיי היוםיום האפורים.
מינוס
אאאאאא….מכוסה בשלג כשיורד שלג בירושלים, ובערבים לחים הרצפה קצת חלקה מהטל.
איפה
באוטובוס: קו 24 מתחנה מרכזית
 או ברכב: כשנכנסים לירושלים מהצפון, לנסוע כל הזמן על הכביש הראשי (שד’ בן צבי) עד שרואים את גן סאקר מימין.

שכונת סיטי - אשדוד

קשה לי לחשוב על ספוט אחד לכתוב עליו באשדוד וזה מפני שיש שם המון מקומות טובים.

על מרכז ט’ באשדוד כבר כתבתי בגליון 2 , לכן אני אתמקד בשכונת סיטי. הספוט נמצא צמוד לתחנה מרכזית והוא מחולק בעצם לשניים, חלק אחד נמצא מצד אחד של הכביש הראשי שם תמצאו מניואלים, ג’אמפ מבטון וגאפים גדולים.

יוני אתינגר לקח אותי פעם ראשונה למקום הזה לפני כמה שנים ומאז אני דלוק על המקום, במיוחד על הגאפים שנותנים הזדמנות להתאמן על תרגילים מגבוה.

הג’אמפ שהיא בעצם חלק מספסל, קצת צרה וקצרה לכן צריך להתרגל אליה, אבל ברגע שמתרגלים אפשר להביא שם תרגילים טובים וגבוהים.

כדי להגיע לחלק השני צריך לחצות את הכביש וללכת לכיוון בניין העירייה החדש (לרדת ירידה) שם, מאחורי העירייה תמצאו רחבה ענקית ולבנה שבמראה ראשון נותנת הרגשה של “וואו”.

כשעוצרים לרגע ומסתכלים יותר טוב קולטים שיש שם לדג’ים (קרבים בירידה), קרבים רגילים, הרבה פלאט וקרב אחד ישר ליד מדרגות שיוצר “דרופ” גדול בקצה שלו. אם תגיעו בזמן הקרוב אולי תראו שם את יוני אטינגר מפציץ!!!

בקיצור, כל אחד מהאזורים הוא טוב בפני עצמו ושניהם ביחד יוצרים ספוט מעולה להעביר שם כמה ימים של נסיעה ללא רחמים.

פלוס
פשוט מקום מעולה ומגוון.
מינוס
וואלה, קשה לי לחשוב על מינוס ……..
איפה
המקום נמצא בדרום אשדוד, פשוט להגיע לתחנה מרכזית (שכונת סיטי).

בית ספר תיכון מקיף ח' - ראשון לציון

גם על המקיף ח’ כתבתי בגיליון הראשון ואפילו קיבלתי מכתב נאצה מאחד הקוראים הנאמנים שאמר שלא יפה איך שהסקייטרים מתייחסים לשטח פרטי והורסים את המקום.

אז בגדול, הוא צודק, אם מסתכלים על המצב בראייה “אזרחית” , זה מה שאנחנו עושים , אבל איזה עוד ברירה יש ….. עד שלא יהיה סקייטפארק מבטון חינם בכל עיר המצב ישאר ככה, מה לעשות, אנחנו “הפירטים האורבנים” אז המקום מוסתר במערב ראשון לציון בשכונת נאות שקמה, לכן אין בו הרבה סקייטרים בד”כ (חוץ מסופשבוע).

אבל בכל זאת מצאתי לנכון לשתף אותו בכתבה בגלל שפשוט זה מקום טוב!!!
במקום יש המממממון קרבים , לדג’ ישר שבסופו יש דרופ של 6 מדרגות, רייל של 6 מדרגות (גישה קצת קשה אבל אפשרית), 3 טריבונות ובמה….וואלה לפי הפירוט הזה אפשר להגיד שיש שם כמעט הכל.
רגע, זה לא הכול, לפי התכנונים, בצמוד לבית ספר הולך להיפתח סקייטפארק חדש מבטון וחינם כחלק מפארק גדול שבונים שם (עדכון מערכת: כן סקייטפארק ראשון לציון נבנה חי ובועט ועם צילייה על כל הפארק) ….מה עוד צריך בחיים !!!!!!!

פלוס
מגוון ענק, לא צפוף בכלל , יהיה צמוד לסקייטפארק החדש.
מינוס
בחלק מהמקום יש רצפה קצת מעצבנת, באמצע השנה אפשר לנסוע רק אחרי הצהריים (אחרי שעות הלימודים)
איפה
שכונת נאות שקמה, קו 14 או 15 מתחנה מרכזית של ראשל”צ.

לסיכום:

מצידי הייתי מכניס לכתבה עוד כמה וכמה ספוטים, אך המקום לא מרשה לי, מקומות כמו בניין פלאפון בחדרה, רחבת בית המשפט בבאר שבע ועוד ועוד.

אז פעם הבאה שתגידו “אין איפה לנסוע !!” תחשבו פעמיים, קחו תיק עם מים ואוכל, עלו על אוטובוס וסעו.

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב email
אימייל

כתבות נוספות

ראיין שקלר
מגזין אדרנלין

מי אתה ראיין שקלר? (2007)

מאמר זה פורסם לראשונה במגזין אדרנלין | ליאור צלרינג (18/04/2007) | אין ספק שלילד (16) יש את הקבלות, שכן הוא מגיל 11 מתחרה בתחרויות סקייטבורד כמקצוען ומנצח את הגדולים.

המשך למאמר >>
סקייטבורד גריינד על קרב
מגזין אדרנלין

פאט דאפי נשבר על המגה ראמפ

מאמר זה פורסם לראשונה במגזין אדרנלין | ליאור צלרינג (08/04/2007) | אחד מהסיפורים החמים היום בעולם הסקייטבורד הוא פציעתו של אחד מהסקייטרים הקשוחים שאי פעם נראו על האדמה!

המשך למאמר >>
סקייטפארק אופניים פתח תקווה כל הרמפה
מגזין אדרנלין

איפה נכנסת המיני ראמפ בכל הסיפור הזה? | אדרנלין (2006)

מאמר זה פורסם לראשונה במגזין אדרנלין | שי גיטרמן (26/07/2006) | פעם היו היה הפריסטייל, סלאלומים וכל מני דברים מטופשים (אבל כיפים), אח”כ הגיעו הבריכות והוורטים, אח”כ הגיע תור הסטריט והיום הכל מעורבב וכולם עושים מה שבא להם. אז איפה נכנסת המיני ראמפ בכל הסיפור הזה ?

המשך למאמר >>

האם הביקורת עזרה לך?

לדירוג לחץ על הכוכב

דירוג ממוצע 5 / 5. מספר מדרגים 1

בינתיים אין מדרגים, בואו להיות הראשונים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.