כריסטיאן חוסוי מחליק אל החופש

מאמר זה פורסם לראשונה במגזין אדרנלין | שי גיטרמן (21/11/2004)

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב email
אימייל

תודה ענקית למגזין אדרנלין שנתנו אישור לפרסם את הכתבה.

זה כבר לא כל-כך חדשות, אבל אני בטוח שהרבה מכם לא ידעתם על זה בכלל, כריסטיאן חוסוי, אחד הסקייטרים שנחשבים לאבני הדרך בסקיטבורד השתחרר מהכלא ב 2004, לאחר 5 שנים ש”בילה” שם לאחר שנתפס עם כמות מסחרית של סמים.

כמו שמארק גונזלס ונאטאס נחשבים לאבני היסוד של הסטריט, חוסוי (ביחד עם גאטור) הם אבני היסוד של הוורט, הפולים והרמפות הענקיות בכלל.

חוסוי התחיל לנסוע בסוף שנות ה-70 כשהוא משתמש בטוני אלבה, סטייסי פראלטה (ממקימי חברת POWELL) ודומיהם כהשראה, בתקופה שהסקייטבורד רק התחיל להתפתח והנסיעה בבריכות ורמפות ענקיות היו העיקר.

המקום היה VENICE BEACH וחבורת הדוג-טאון היא שנתנה את האווירה (שבעצם היא הבסיס לסצינת הסקייט עד היום). בזכות האנשים שהוא היה מוקף בנוסף לכשרון שלו, היה לו קל להתפתח למפלצת רמפות חסרת פחד.

במשך שנות ה 80 חוסוי היה אחד הסקייטרים הכי מטורפים וחדשניים שהיו קיימים באותה תקופה של פריחה בעולם הסקייטבורד (תקופת VISION ו BONES BRIGADE) כשהוא נוסע ביחד עם סטיב קבאלרו וטוני הוק (כן, כבר אז הוא הפציץ).

קרייסט אייר

לבוש במיטב בגדי שנות ה-80 (מכנסיים קצרצרים וזוהרים, סרט על הראש וחולצה זוהרת וקרועה) חוסוי המציא תרגילים כמו הCHRIST (אייר ענק בוורט כשהסקייט ביד אחת והתיישרות באוויר עם רגליים ישרות וידיים לצדדים – כמו ישו הצלוב), זכה בתחרויות ומילא את חשבון הבנק שלו בכל-טוב.

כמובן שבאותה תקופה הוליווד התלהבה מהלוק החדש של הצעירים המופרעים וחוסוי הופיע בכמה סרטים שקשורים לסקייטבורד כמו Thrashin ו Gleaming The Cube (“ההחלקה לנצחון”), תראו אותו גם בקליפ ישן של ה Beasty Boys – Pass The Mic אם תמצאו את הקליפ הזה איפה שהוא.

בתחילת שנות ה-90 הגיעה הנפילה הגדולה בעולם הסקייטבורד (שהורגשה גם בישראל – ובגדול) שזרקה הרבה סקייטרים לרחוב (לאן שהם שייכים , בעצם, לא?) ובתקופה זו חוסוי נעלם מהסצינה לגמרי לאחר הסתבכויות כלכליות עם כמה חברות סקייטבורד שהיה קשור אליהן.

סגנון החיים של חוסוי, שהיה כמו של סופר סטאר נתן לו דחיפה לעולם הסמים שבגללו הוא הסתבך. ב1999 הוא נתפס עם כמות מסחרית של סמים ולמרות שהוא טוען שהסמים לא היו שלו , אלא רק התבקש להעביר אותם, העיפו אותו לכלא על סחר בסמים, עונש של 10 שנים שהתקצר ל 5. מצאתי ראיון איתו מהתקופה שהיה בכלא בו הוא מספר שיש שם כמה ספוטים ממש טובים שהוא היה רוצה לנסוע בהם,הוא קיבל מגזיני סקייטבורד כדי להתעדכן ודרכם הוא ראה איך הסקייטבורד עלה מחדש והתפתח למה שהוא היום. הבעיה הגדולה (שהוא רואה לפי דבריו) היא שלעומת כל הסקייטרים הוותיקים שגדלו עם הספורט לאט לאט ופיתחו בסיס מאוד חזק,לכן כשהם ניגשים היום לרייל ,הם יודעים מה הם עושים, כל הילדים של היום ישר רצים לריילים ומתכסחים ממש חזק, דבר שהוא לא נכון לעשות לדעתו.

אבל, כל זה שייך לעבר, כי כמו שאתם רואים בתמונה למעלה, בן 36 ושבועיים בלבד לאחר השחרור מהכלא חוסוי כבר דפק קרייסטים מטורפים בלי להסס ולפי דבריו הוא בן אדם חדש עכשיו.

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב email
אימייל

האם הביקורת עזרה לך?

לדירוג לחץ על הכוכב

דירוג ממוצע 0 / 5. מספר מדרגים 0

בינתיים אין מדרגים, בואו להיות הראשונים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.