מי אתה ראיין שקלר? (2007)

מאמר זה פורסם לראשונה במגזין אדרנלין | ליאור צלרינג (18/04/2007)

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב email
אימייל

תודה ענקית למגזין אדרנלין שנתנו אישור לפרסם את הכתבה.

שקלר התחיל להחליק בגיל שנה וחצי כאשר מצא את הסקייטבורד הישן של אביו. בעוד הוריו מנסים לדחוף אותו לענפי ספורט שונים הילד רצה רק להחליק.

ב 1995 הייתה שנת מפנה אצל שקלר הצעיר כאשר חבריו בנו קוואטר פייפ והוא התחיל להחליק עליה, אביו המשיך את המשימה ובנה להם עוד מתקני החלקה רבים לא לפני שהוא עצמו הרס להם את הקוואטר (ללא כוונה) באותה שנה שקלר התחיל להתחרות בליגת הסקייטבורד לילדים וזכה בתחרות הראשונה שלו.

ב 1996 שקלר פוגש את טוני הוק במה שנראה היום דימיוני לחלוטין, הוא פשוט שלח לו אי-מייל וטוני הוק החזיר לו אותו וקבע איתו סשן, אתם צריכים לזכור שזה הימים שסקייטבורד היה קטן וטוני הוק עוד לא היה אחד מהספורטאים העשירים והעסוקים בעולם האקסטרים.

בשנים 1997 – 2001 שקלר ממשיך להתחרות ולזכות בתחרויות ומקבל מתנה מיוחדת מטוני הוק, רמפת ורט בגובה 3.5 מטר שפשוט חיכתה לו כל יום מאחורי הבית. שקלר נסע עליה כל יום כל היום עד שהעירייה איימה להרוס לו אותה אם לא ינמיך אותה וכך היא הפכה למיני ראמפ מושלמת.

ב 2003 שקלר הופך למקצוען בשורות WORL INDUSTRIES ומתחיל להתחרות בעולם, הכוכב הצעיר לא לוקח שבויים כאשר הוא מנצח את כל התחרויות הגדולות. ההצלחה ממשיכה ב 2005 עם תואר אלוף ה”דיו טור” ו ב 2006 שקלר לוקח מקום חמישי בטמפה אחרי שחטף מעקה בראש והתעלף לכמה שניות טובות ומנצח את אליפות העולם של גלוב באוסטרליה.

ראיין שקלר

ראיין שקלר

שקלר למי שלא ראה אותו נוסע, יש את כל מה שצריך להיות סקייטר מעולה: הוא קונסיסטנטי בצורה קיצונית ונוחת תרגילים קשים מאד, יש לו תרגילים מיוחדים והוא שולט בכל סגנון, הוא נוסע בפארקים ופולים, יש לו איירים גבוהים והוא יודע לנצל את כל הפארק בתחרויות. גם בסטריט הוא לא פראייר ולמרות שהוא לא הכי טכני שיש הוא מפצה על זה בהרבה אומץ, גובה וסטייל. שקלר כבר לא אותו גימיק של הילד החמוד שיודע לעשות “אולי”.

בגיל 16 הוא מעלה את רף הציפיות שלו מעצמו ומבין את כללי המשחק. מתחת לחזות של הילד שכל מה שמעניין אותו זה סקייטבורד, שקלר הוא מהסקייטרים היותר תחרותיים שיש היום (והוא מודה בזה) והוא גם תעשייה שמגלגלת לא מעט כסף כאשר בין הספונסרים שלו חברות ענק כגון אוקלי, רד בול, פלאן בי ועוד כאלו שעומדות בטור לאמץ את הכוכב הצעיר של הספורט.

שקלר כל לא חדש בסקייטבורד ורשימת הזכיות שלו ארוכה משל סקייטרים בני 30. השאלה הגדולה היא האם שקלר לא יתחיל לעשות שטויות כמו שהרבה ספורטאי אקסטרים אחרים בגילו עשו (בם מרגרה, שיין קרוס ועוד…) ממה שנראה שקלר נמצא במסלול הנכון ועבר כבר חלקים לא פשוטים, אבל רק ימים יגידו אם הוא ייכנס לפנתאון של ילדי פלא שכן הצליחו בבגרות כמו דני ויי, קולין מקיי ואחרים….

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב email
אימייל

האם הביקורת עזרה לך?

לדירוג לחץ על הכוכב

דירוג ממוצע 0 / 5. מספר מדרגים 0

בינתיים אין מדרגים, בואו להיות הראשונים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.