מפיצי הסקייטבורד הגדולים בעולם מפסיקים לעבוד עם BLANKS

מאמר זה פורסם לראשונה במגזין אדרנלין | ליאור צלרינג (26/03/2007)

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב email
אימייל

תודה ענקית למגזין אדרנלין שנתנו אישור לפרסם את הכתבה.

כבר כמה שנים טובות שעולם הסקייטבורד נהנה מגידול משמעותי במספר המחליקים וכתוצאה מכך ממספר החברות המייצרות ומשווקות סקייטבורדים.
כיום כל סקייטר מצליח בארה”ב רוצה לנסות לבנות מותג משלו, הסיבה היא לא רק כללית אלא גם חופש יצירה ובנייה שטמוע בכל סקייטר באשר הוא.

האינפלציה של חברות הסקייטבורד היא מבורכת מכיוון שהאמונה היא שלכולם יש מקום ליצור וליצר, אולם נותר גם מצב שבו הרבה חברות גדולות וקונצרנים “רוכבים על הגל” ומייצרים סקייטבורדים גרועים ומוכרים אותם כאילו היו מקצועיים.

כמו כן הבעיה העיקרית, כפי שכבר זיהו אותה מפיצי הקרשים הגדולים בארה”ב והיא ייבוא של קרשי BLANK כלומר קרשים טובים אמנם, אבל לא ממותגים.

בפגישה האחרונה של אירגון חברות הסקייטבורד שנקרא IASC ערכו יום עיון מיוחד לנושא הייצור התעשייתי המואץ של קרשים לא ממותגים ושל קרשים המיוצרים על ידי קונצרנים שאינם חלק מהענף ולדעת רוב לא משקיעים בקידום סקייטבורד.

חברות ההפצה הגדולות אשר עובדות מול חברות הסקייטבורד העולמיות לקחו צד בעניין והחליטו פה אחד שהן מפסיקות את ההפצה של קרשי סקייטבורד לא ממותגים ושל קרשי סקייטבורד לא איכותיים ועובדים אך ורק עם קרשי סקייטבורד של חברות סקייטבורד מקצועיות אשר מחזיקות טימים, תורמות לענף ומקדמות אינטרסים של עולם הסקייטבורד.

סקייטבורד אייר

(צילום: שי גיטרמן)

“ההחלטה הייתה פשוטה” אומר אחד מהם, “אנחנו מאמינים בחייה ותן לחיות, אנחנו אוהבים להפיץ את חברות הסקייטבורד וגאים להיות בתעשיית הקרשים, האמונה שלי היא שאני צריך לקדם מקצוענים וחברות מקצועיות שעושות אירועים, מגדלות מחליקים ומפרסמות את עצמן, ייבוא של קרשי סקייטבורד לא ממותגים אולי קצת עזר להוריד מחירים, אולם הפגיעה שלו בספורט לאורך זמן גדולה מאד ולכן אנחנו יורדים מהעניין מיידית”.

ההחלטה של מפיצי הסקייטבורד הגדולים יחד עם הפגישות המסודרות של IASC מצביעות על מגמה ברורה בעולם הסקייטבורד שלוקח אחריות על עתיד הענף בצורה אחראית ומשותפת, הדור הותיק של הסקייטרים שבדרך כלל מעורב בחברות אלו בצורה זו או אחרת עוד זוכר את הנפילה בתחילת שנות ה-90 ונחוש להצעיד את הסקייטבורד בדרך של גידול איטי, בטוח והכי חשוב נאמן למקור.

 

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב email
אימייל

האם הביקורת עזרה לך?

לדירוג לחץ על הכוכב

דירוג ממוצע 0 / 5. מספר מדרגים 0

בינתיים אין מדרגים, בואו להיות הראשונים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.