פה זה כי טוב? | אדרנלין (2006)

מאמר זה פורסם לראשונה במגזין אדרנלין | שי גיטרמן (13/05/2006)

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב email
אימייל

תודה ענקית למגזין אדרנלין שנתנו אישור לפרסם את הכתבה.

אנשים תמיד מסתכלים על מה שאין להם, זהו הטבע האנושי, זה מה שמניע אותנו לחפש מה עוד יש שם וזה מה שהביא את המין האנושי למה שהוא היום… לטוב ולרע. וככה ברוח אותו הטבע, כל השנים שגדלתי בישראל תמיד הסתכלתי ה”חוצה”, לחו”ל, מחוץ לעיר, מחוץ לבית.

תמיד הייתי בטוח שבמקום אחר הרבה יותר טוב, מבחינת החיים בכלל וסקייטבורד בפרט (איזו התפלצפות יא אללה).  

במשך הזמן יצא לי להסתובב הרבה בעולם ולראות מה באמת יש שם. אז אמנם יש מקומות שבהם יש באמת הרבה יותר מפה אבל בזמן האחרון התפיסה הזו משתנה אצלי ל”טובתנו”… זה לא קרה בבת אחת, בשביל זה הייתי צריך קצת עזרה מבחוץ.

ב-3 שנים האחרונות התחילו לזרום לישראל טיפין טיפין חבורות של סקייטרים, גולשים, צלמים ועורכי מגזינים מחו”ל כדי לראות ולטעום מה הולך פה בסצנה, אחרי הכל ישראל מככבת בכל העולם, לא לטובה אמנם, אבל זה מה שגרם לראשונים כנראה להגיע , הסקרנות.

אלו היו החבר’ה מKINGPIN ביחד עם קני ריד בסקייטבורד וקצת לפני זה הגיע כתב וצלם מSURFER.

צילום: שי גיטרמן

לאחר שהתפרסמה הכתבה בקינג-פין כשעל השער של אותו מגזין הייתה תמונה מישראל, כל עולם הסקייטבורד ראה שיש פה קצת יותר מממלחמות ופצצות ומשם העניינים התחילו להתגלגל יותר מהר כשקני ריד הגיע באופן סדיר כל כמה חודשים, כל פעם עם קבוצה אחרת של סקייטרים וצלמים ולאט לאט ישראל הופיעה בעוד ועוד מדיות ברחבי העולם, מגזינים (על השערים), אתרים, קטעים בסרטים (לאבי לוזיה יש קטע שלם בסרט של THRASHER), פעם אחת קני הגיע לישראל עם צלם (בריאן אואדה) רק כדי לצלם תמונה לשער של מגזין The Skateboard Mag, באו, צילמו והלכו.

בימים אלו שוהה בישראל צלם של מגזין TRANSWORLD, הוא השכיר דירה ואליו מגיעים בנגלות סקייטרים מאירופה וארצות הברית להסתובב פה קצת, לנסוע ולצלם. מי היה מאמין שכזה דבר יקרה…

כנראה שכדי להעריך מה שהולך פה הייתי צריך עזרה מ”עיניים חיצוניות”. אחרי שקראתי את הכתבות שכתבו עלינו אמרתי לעצמי “וואלה, באמת יש פה משהו מיוחד”.

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב email
אימייל

האם הביקורת עזרה לך?

לדירוג לחץ על הכוכב

דירוג ממוצע 0 / 5. מספר מדרגים 0

בינתיים אין מדרגים, בואו להיות הראשונים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.