רשיון להרוס – עריית ת”א נגד סקייטבורד

מאמר זה פורסם לראשונה במגזין אדרנלין | שי גיטרמן (13/09/2004)

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב email
אימייל

תודה ענקית למגזין אדרנלין שנתנו אישור לפרסם את הכתבה.

מישהו בעיריית ת”א עשה קצת שיעורי בית על סקייטרים ועל הדרכים לעצור אותם. ביום בהיר אחד הופיע בולדוזר צהוב אחד וכמה פועלים והרסו את ה”קרבים” האדומים שבגולדה רק כדי לבנות אותם מחדש עם תוספת מיוחדת שנועדה לעצור את הסקייטרים.

למי שלא יודע, בחודש האחרון העירייה החליטה שנמאס לה מהסקייטרים במרכז גולדה ויצאה בצעד “דרסטי” שאותו למדה, כנראה, מעיריות אחרות בעולם (ע”ע Love Park).

ביום בהיר אחד הופיע בולדוזר צהוב אחד וכמה פועלים (כנראה גם צהובים….) והרסו את הקרבים האדומים שבגולדה רק כדי לבנות אותם מחדש עם תוספת מיוחדת שנועדה לעצור את הסקייטרים – פרופילים מברזל שהוברגו על כל הקרבים ועוצרים כל נסיון לבצע גריינדים וסליידים.

לפני כמה ימים עברתי שם כדי לראות את התוצאה של כל הבלגן ואחד הסקייטרים הראה לי שהוא מצא זרוק בצד הדרך פלייאר של חברה אמריקאית אשר מוכרת מוצר הנקרא: Skate Stoppers.

עיריית תל אביב נגד סקייטבורד

תוספות מיוחדות

בקטלוג מוצג לראווה פרופיל החברה ודוגמאות שונות של חתיכות ברזל קטנות שנועדו להתברג על הקרב ולעצור כל סקייטר סורר.

בקטלוג הם גאים להציג את הליין החדש שלהם שנעשה בעבודת יד, עשוי מסיליקון, ברונזה או אלומיניום. כל קיט כזה מגיע עם ערכת ברגים מיוחדת בעלי הברגה לא סטנדרטית כך שהסקייטרים יצטרכו להקדיש קצת יותר מאמץ כדי לפרק אותם. אה כן, וניתן גם להזמין צורות לפי הזמנה לבעלי טעם בעיצוב.

תראו איזה יופי, ככל שתעשיית הסקייטבורד גדלה בעולם כך גם נוצרת וגדלה תעשיית האנטי-סקייטבורד. גם כאן תקפה הפילוסופייה עתיקת היומין של היינג ויאנג – איזון מושלם, אין טוב בלי רע…..וכל הבולשיט הזה.
כדי לדלות עוד מידע ולראות עד כמה התופעה משמעותית, גלשתי קצת באינטרנט בחיפוש אחרי חברות שמוכרות את רעיון ה”אנטי-סקייט”, הופתעתי לגלות כמה וכמה אתרים כאלו ומיד סגרתי את הדפדפן כי העניין הכניס אותי קצת למתח.

עיריית ת”א עושה מלחמה חד צדדית עם הסקייטרים,כ ל עוד לא יינתן מענה בצורת סקייטפארקים גדולים ומושקעים אשר פתוחים לקהל הרחב,אין מה לבוא בטענות לקהל הרוכבים אשר גודל מיום ליום.

אם בא לכם לראות על מה המהומה כנסו לאתר הבא שממנו עיריית תל-אביב קנתה כנראה את הציוד (עדיין פעיל ב2021):
www.skatestoppers.com

עדכון 2018

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב email
אימייל

כתבות נוספות

ראיין שקלר
מגזין אדרנלין

מי אתה ראיין שקלר? (2007)

מאמר זה פורסם לראשונה במגזין אדרנלין | ליאור צלרינג (18/04/2007) | אין ספק שלילד (16) יש את הקבלות, שכן הוא מגיל 11 מתחרה בתחרויות סקייטבורד כמקצוען ומנצח את הגדולים.

המשך למאמר >>
סקייטבורד גריינד על קרב
מגזין אדרנלין

פאט דאפי נשבר על המגה ראמפ

מאמר זה פורסם לראשונה במגזין אדרנלין | ליאור צלרינג (08/04/2007) | אחד מהסיפורים החמים היום בעולם הסקייטבורד הוא פציעתו של אחד מהסקייטרים הקשוחים שאי פעם נראו על האדמה!

המשך למאמר >>
סקייטפארק אופניים פתח תקווה כל הרמפה
מגזין אדרנלין

איפה נכנסת המיני ראמפ בכל הסיפור הזה? | אדרנלין (2006)

מאמר זה פורסם לראשונה במגזין אדרנלין | שי גיטרמן (26/07/2006) | פעם היו היה הפריסטייל, סלאלומים וכל מני דברים מטופשים (אבל כיפים), אח”כ הגיעו הבריכות והוורטים, אח”כ הגיע תור הסטריט והיום הכל מעורבב וכולם עושים מה שבא להם. אז איפה נכנסת המיני ראמפ בכל הסיפור הזה ?

המשך למאמר >>

האם הביקורת עזרה לך?

לדירוג לחץ על הכוכב

דירוג ממוצע 0 / 5. מספר מדרגים 0

בינתיים אין מדרגים, בואו להיות הראשונים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.