שנת 2005 – Street Machine Pro – תחרות מס’ 2

מאמר זה פורסם לראשונה במגזין אדרנלין | ליאור צלרינג (20/02/2005)

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב email
אימייל

תודה ענקית למגזין אדרנלין שנתנו אישור לפרסם את הכתבה.

אחרי ההתרגשות של תחרות מספר 1 יצאה תחרות מספר 2 בסבב מחליקי הסקייטבורד הארצי, התחרות הייתה בחסות STREET MACHINE והתקיימה במרכז מאיה שבנתניה. גם הפעם התחרות הייתה מאורגנת למופת, מזג אויר מושלם קיבל את הקהל הגדול שבא לראות את העלית של הסקייטבורד הישראלי בפעולה.

תחרות נתניה - כולם יצאו גדולים.

השינויים היו בעיקר שמר גדי נאור החליט לפרוש מהנהלת האירגון בתפקיד יושב ראש ואת מקומו תפס גיא נילס וסגנו בני טולדו, למרות השינוי גם הפעם התחרות הייתה מאורגנת למופת, לא מעט בזכות עזרתם האדיבה של מתנדבי האירגון ומרכז מאיה עם ארז המנהל בראש.

התחרות הייתה בחסות STREET MACHINE חנות הסקייטבורד בראשות אושרי הידוע. רשקובן הבלתי נלאה הנחה והסתלבט על כל העולם ובעיקר עליי.

natanya

בועז אקינו בא ראה ולקח !
(צילום: אבירם פריג’)

ילדים:

דור העתיד לא רואה ממטר, הילדים היום כל כך מוכשרים שלפעמים אני חושב שחלקם יכולים
להתחרות בבוגרים, עומר חוג’ה עם סטייל חלק ותרגילים טובים נתן את הראן הרגיל שכלל סאדים יפים, פליפים בפירמידה ועוד, האמת את זה כבר ראיתי, עומר חייב להרחיב את מיגוון התרגילים שלו אחרת יתחיל להיות לו קשה להוביל.

איתמר קסלר לא היה לי מוכר עד התחרות, אבל הוא נסע ממש יפה, בורדסליידים על הרייל כל מכה, שליטה באוליים ופליפים ולקינוח פרונטסייד נולי 360 לירידה הביאו לו מקום שני, הוא עבד קשה בשביל זה.

טל שדמתי עשה את אותו ראן מצוין, יש לו “אולי” מעולה ושליטה, אני צופה לו עתיד גדול.

נוער:

הנוער בא לעבוד כאשר הרמה שם עולה מתחרות לתחרות, אור גריאני מתנפל על הפארק עם מיגוון של גריינדים וליפסליידים מטורפים, הוא נוסע מהיר ויציב, אבל יכול לשפר את הסטייל ולתת כמה פליפים פה ושם, בכלל הבעיה בתחרויות היא שאנשים מפחדים לתת פליפים או אפילו SHOVE IT זה ממש לא טוב, השופטים מחפשים את אלה שיש להם ביצים לנסות תרגילים קשים ולנחות, ה”אולי” היה תרגיל חזק ב 1977 היום הוא בסיסי, אי אפשר אפילו לתת לו ניקוד.

אחריו הגיע יפתח טוביה, עלי רואים שהוא סקייטר סטריט “כבד”, הוא שחט את הריילים עם בקסייד ליפים, פרונטבורדים והביא כמה תרגילים אחרים כגון הילפליפ ווראיל, מקום שני מתאים לו.

בוגרים:

בועז אקינו בא ראה ולקח, אבל זה לא היה ממש קל. בועז נסע בשילוב הרגיל של סטייל והרבה תרגילי כוח, האולי טרנספר שלו מעל הקוואטר היה ענק, זה ה”אולי” היחיד שהיה מוצדק בתחרות, הוא ממשיך עם פליפים ענקיים אחד לאחד, 360 פליפ בקוואטר ועוד גריינדים יפים, מקום ראשון מכובד.

אחריו בהפרש קטן פרום שהרגיש בבית, ליפסליידים בק ופרונט ברגיל, אינדי מעל הפירמידה וטייל סלייד (תרגיל הבית), הביאו לשמיל החייל הצעיר את המקום השני, אחרי שברעננה הוא קצת פישל, כאן הוא מביא את התיקון.

מקום שלישי הלך לשניים, אודי חסון שנסע בחצי הגמר בגאוניות, פשוט ראן מעולה ועזיז שנסע קצת מתחת לרמתו הרגילה.

אודי חסון נסע עם סטייל והביא עבודה יפה בקוואטרים (בקסיידים מעולים), גריינדים על כל הלדג’ ועוד מיגוון תרגילים, עזיז נתן בגמר ראן לא רע שכלל ליפסליידים ובקסייד פליפ ענק בפירמידה שהקנו לו שלישי.

ובקשר לחסות, כשיש ביקורת אני לא מפחד להגיד, אבל הפעם יש לי רק מילים טובות, אושרי (Street Machine) הכניס את היד לכיס והוציא סכום יפה של כסף על מנת שלמתחרים יהיו פרסים כספיים נאים, אני מדבר עם 1000 ש”ח מקום ראשון לבוגרים, 600 שני ו400 שלישי. כמו כן הפרסים לילדים היו ברמה גבוהה.
הפרס הכספי הוא דבר חשוב מכיוון שהוא נותן לסבב אופי מקצועי, בתחרות ברעננה הזוכים קיבלו שוברי קנייה לחנויות לייטוייב, זו בדיחה.

אושרי עם חנות אחת החזיר את רף הפרסים לרמה שצריך, אחרי שרשת של 9 חנויות הורידה את הרף לכזו של תחרויות בקייטנות.
אני זוכר שלפני שנתיים לוזיה אמר לי שאם תהיה תחרות ללא פרס כספי הוא לא משתתף, אז חשבתי שזה קצת קיצוני, היום אני מודה שמה שהוא ידע אז על תחרויות סקייטבורד, כולנו לומדים רק היום, מהיום פרס כספי צריך להיות הסטנדרד לתחרויות מקצוענים.

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב email
אימייל

האם הביקורת עזרה לך?

לדירוג לחץ על הכוכב

דירוג ממוצע 0 / 5. מספר מדרגים 0

בינתיים אין מדרגים, בואו להיות הראשונים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.