תרגילי סקייטבורד מתחילים: דחוף את זה ! SHOVE IT

מאמר זה פורסם לראשונה במגזין אדרנלין | שי גיטרמן (04/09/2005)

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב email
אימייל

תודה ענקית למגזין אדרנלין שנתנו אישור לפרסם את הכתבה.

בחלק מסדרת הכתבות על היסטוריה של התרגילי הסקייטבורד (שבינתיים הייתה רק אחת והיא הייתה מזמן) החלטתי לכתוב לכם על אחד התרגילים הבסיסיים ה- Shove It. או בעברית צחה – “דחוף את זה ל….”

אתם בטח יודעים שהollie הוא אחד התרגילים הוותיקים בסקייטבורד המודרני, אבל כמה מכם יודעים שהshove it הוא יותר עתיק ?

בזמן שהסקייטבורד היה שונה מאוד מהיום ולא היה קיים המושג סטריט, במקומו היה “פריסטייל”, תרגיל ה Shove it נעשה בצורה שונה מהיום.

תרגיל סקייטבורד

פעם היו שמים את הרגל הקדמית על ה NOSE ועם הרגל האחורית דוחפים את הטייל שהסקייט יסתובב. לא היה “פופ” ולא כלום, לא ידעו אז מה זה “פופ”.

תחילת שנות ה-80

בתחילת שנות ה 80 התרגיל נכנס ללקסיקון וסקייטרים כמו סטייסי פרלטה היו עושים אותו בפולים ואנשים כמו טוני הוק העלו את התרגיל לאוויר בוורט..

אני זוכר שזה היה אחד התרגילים הראשונים שלמדתי כמו שעשו אותו אז והוא דיי קל ללימוד.

שנות ה-90

כשהסטריט נכנס לעניינים בתחילת שנות ה-90, התחילו לעשות תרגילים של פריסטייל במדרגות ומקומות גבוהים וה Ollie הגיע, התחיל עידן ה Pop Shove It. ההבדל הוא שהפעם עמדו על הסקייט כרגיל עם הרגל האחורית על הTAIL ונתנו פופ חזק כמו באולי בזמן שהרגל הקדמית סובבה את הסקייט 180 מעלות.

כיום, כמו כל התרגילים, רואים וואריאציות שונות ורבות של התרגיל , פרונטבייד, בקסייד, 360, ביגספין וכד’. אחד החידושים העיקריים הוא השימוש בתרגיל ביציאה מלדג’ים וריילים. כל כך הרבה תרגילים , כל כך מעט זמן !

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב email
אימייל

כתבות נוספות

ראיין שקלר
מגזין אדרנלין

מי אתה ראיין שקלר? (2007)

מאמר זה פורסם לראשונה במגזין אדרנלין | ליאור צלרינג (18/04/2007) | אין ספק שלילד (16) יש את הקבלות, שכן הוא מגיל 11 מתחרה בתחרויות סקייטבורד כמקצוען ומנצח את הגדולים.

המשך למאמר >>
סקייטבורד גריינד על קרב
מגזין אדרנלין

פאט דאפי נשבר על המגה ראמפ

מאמר זה פורסם לראשונה במגזין אדרנלין | ליאור צלרינג (08/04/2007) | אחד מהסיפורים החמים היום בעולם הסקייטבורד הוא פציעתו של אחד מהסקייטרים הקשוחים שאי פעם נראו על האדמה!

המשך למאמר >>
סקייטפארק אופניים פתח תקווה כל הרמפה
מגזין אדרנלין

איפה נכנסת המיני ראמפ בכל הסיפור הזה? | אדרנלין (2006)

מאמר זה פורסם לראשונה במגזין אדרנלין | שי גיטרמן (26/07/2006) | פעם היו היה הפריסטייל, סלאלומים וכל מני דברים מטופשים (אבל כיפים), אח”כ הגיעו הבריכות והוורטים, אח”כ הגיע תור הסטריט והיום הכל מעורבב וכולם עושים מה שבא להם. אז איפה נכנסת המיני ראמפ בכל הסיפור הזה ?

המשך למאמר >>

האם הביקורת עזרה לך?

לדירוג לחץ על הכוכב

דירוג ממוצע 0 / 5. מספר מדרגים 0

בינתיים אין מדרגים, בואו להיות הראשונים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.