תרגיל סקייטבורד Crooked Grind

מאמר זה פורסם לראשונה במגזין אדרנלין | שי גיטרמן (28/04/2005)

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב email
אימייל

תודה ענקית למגזין אדרנלין שנתנו אישור לפרסם את הכתבה.

הרעיון המקורי של הסקייטבורד הוא ההנאה הפשוטה שהבן-אדם מקבל סתם מלנסוע על הסקייט במורד הרחוב, Cruzing בלשון העם, ההרגשה של הקרש והגלגלים מתחת לרגליים, לא יותר מזה.

באיזשהו שלב קם איזה גאון ומצא שלעשות תרגילים עם הסקייטבורד זה גם כיף ומאז רשימת התרגילים בסקייטבורד הפכה לרשימה ארוכה שגודלת כל יום.

המטרה שלי היא להתחיל שורה של כתבות שתתן קצת היסטוריה על חלק מתרגילים מסויימים שהתבלטו ברשימת תרגילים זו (לדוגמא פופ שאביט). אז כל פעם שיהיה לי כוח אני ארשום לכם על תרגיל אחר.

והפעם נדבר על ה Crooked Grind.
בד”כ זה דיי קשה לעקוב אחרי התחלה של כל תרגיל, מתי עשו אותו בפעם הראשונה, מי עשה אותו וכד’, אבל יש תרגילים שאיתם קצת יותר קל, אם בגלל השם שלהם (ollie) או כי היה הרבה רעש סביב תרגיל מסויים.

קרוקד גריינד

Crooked Grind
(צילום: שי גיטרמן)

קצת היסטוריה על תרגיל הסקייטבורד קרוקד

בתחילת שנות ה-90 הסקייטבורד עבר מהפך, רוב הסקייטבורד עבר מהרמפות אל הסטריט וכתוצאה מכך הומצאה רשימה ארוכה של תרגילים חדשים במשך הזמן, אחד מהם הוא הCrooked Grind כשבמקור בכלל לא קראו לא כך.

הקרדיט לתרגיל הולך לסקייטר של חברה בשם H-Street בשם Dan Peterka שנראה עושה את התרגיל בסרט של H-Street בשם Next בשנת 1992. באותה תקופה יצאו כמה סרטים שנחשבים לסרטים הגדולים של הסקייטבורד מאז ומתמיד אחד מהם זה הסרט הראשון של Plan B והשני הוא הסרט של H-street.

בגלל העובדות הנ”ל לתרגיל קראו במקור Peterka Grind ,אבל השם הזה לא נשאר להרבה זמן בעיקר בגלל שממציא התרגיל נעלם מהסצינה כמה חודשים לאחר יציאת הסרט.
לאחר מכן Eric Koston נראה כל הזמן עושה את התרגיל ולכן דיי מהר השם השתנה ל K-Grind. (את האמת, אני עדין קורא לתרגיל כך לזכר ימים עברו) אומרים שקוסטון ממש לא אהב שקוראים לתרגיל על שמו, במיוחד שלא הוא המציא אותו ולכן לאחר לא הרבה זמן השימוש בשם Crooked Grind הפך להיות נפוץ בעולם.

הקרוקד הוא אחד התרגילים הראשונים שהומצאו בסטריט שחזרו בהפוכה בחזרה לרמפות. לפני כן כמעט כל התרגילים על הרמפות היו שילובים של 50-50, טיילסליידים, ליפסליידים, אולים, סמית’ וכד’ והקרוקד נהפך לתרגיל גם בקרב מחליקי הוורטים והרמפות בכלל כחלק מהמגמה הכלליץ של שילוב תרגילים בין כל סוגי הנסיעה בסקייטבורד.

כ-13 שנה בערך לאחר שהתרגיל הומצא הוא נחשב לאחד מתרגילי היסוד בנסיעת סטריט וכמובן שהוא נעשה בוואריאציות שונות ומשונות כיאה לכל תרגיל בסקייטבורד.

התרגיל כהיום

היום רואים דברים כמו פליפ לקרוקד, קרוקד לכל מיני פליפים החוצה (באדיבותו של רודני מולן הגאון), נולי לקרוקד, קייב-מאן לקרוקד, פיתה עם חומוס לקרוקד…. כל מה שתרצו.

אז פעם הבאה שאתם ניגשים ל”קרב” לעשות את התרגיל, אתם כבר תדעו על מה מדובר באמת.

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב email
אימייל

כתבות נוספות

סקייטבורד גריינד על קרב
מגזין אדרנלין

פאט דאפי נשבר על המגה ראמפ

מאמר זה פורסם לראשונה במגזין אדרנלין | ליאור צלרינג (08/04/2007) | אחד מהסיפורים החמים היום בעולם הסקייטבורד הוא פציעתו של אחד מהסקייטרים הקשוחים שאי פעם נראו על האדמה!

המשך למאמר >>
סקייטפארק אופניים פתח תקווה כל הרמפה
מגזין אדרנלין

איפה נכנסת המיני ראמפ בכל הסיפור הזה? | אדרנלין (2006)

מאמר זה פורסם לראשונה במגזין אדרנלין | שי גיטרמן (26/07/2006) | פעם היו היה הפריסטייל, סלאלומים וכל מני דברים מטופשים (אבל כיפים), אח”כ הגיעו הבריכות והוורטים, אח”כ הגיע תור הסטריט והיום הכל מעורבב וכולם עושים מה שבא להם. אז איפה נכנסת המיני ראמפ בכל הסיפור הזה ?

המשך למאמר >>
מגזין אדרנלין

דני ויי ודה וון סונג זוכים בפרס “קטע הוידיאו הטוב ביותר” של TWS | אדרנלין (2006)

מאמר זה פורסם לראשונה במגזין אדרנלין | ליאור צלרינג (14/06/2006) | זה לא סוד שסרטי הוידיאו שחברות סקייטבורד מוציאות כל שנה חשובים להן מאד.הם חשובים בגלל שהן מייצגים את הטים במלואו

המשך למאמר >>
מגזין אדרנלין

פה זה כי טוב? | אדרנלין (2006)

מאמר זה פורסם לראשונה במגזין אדרנלין | שי גיטרמן (13/05/2006) | ב-3 שנים האחרונות התחילו לזרום לישראל טיפין טיפין חבורות של סקייטרים, גולשים, צלמים ועורכי מגזינים מחו”ל כדי לראות ולטעום מה הולך פה בסצנה

המשך למאמר >>

האם הביקורת עזרה לך?

לדירוג לחץ על הכוכב

דירוג ממוצע 0 / 5. מספר מדרגים 0

בינתיים אין מדרגים, בואו להיות הראשונים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *